Program


 Noc żywych zabawek

Current events



scenariusz i reżyseria – Michał Walczak
kostiumy i scenografia – Agnieszka Zdonek
muzyka – Andrzej Izdebski
multimedia - Przemysław Żmiejko
światła - Piotr Motyl

obsada:
Miłosz - Anna Domalewska
Irena Bałamucka - Jolanta Kęćko
Hiphopotam - Ewa Lubacz
Arleta Figlarska - Małgorzata Sielska
Konrad Bałamucki - Michał Olszewski
Muchodron - Andrzej Kuba Sielski
Animatus - Błażej Twarowski

W polskiej stolicy zabawkarstwa – Kielcach – mieszka i pracuje rodzina Bałamuckich, która słynie z produkcji zabawek najwyższej jakości. Zabawki Bałamuckich są od wieków uwielbiane i kupowane przez dorosłych i dzieci. Kochają je wszyscy – poza dziesięcioletnim Miłoszem. Najmłodszy z rodu Bałamuckich nie chce kontynuować rodzinnej tradycji. Miłosz chce tworzyć gry komputerowe.

Gdy zamiast wymarzonego laptopa na gwiazdkę Miłosz dostaje kolejną zabawkę, postanawia uciec z domu. Kiedy rodzice szukają Miłosza, ich firmowy sklep staje na krawędzi bankructwa: coraz więcej dzieci zamiast zabawek kupuje gry, tworzone przez tajemniczego Animatusa.

Po powrocie do domu Miłosz odkrywa, że sklep jego rodziców kupił Animatus – twórca i producent gier nowej generacji, które zastąpią tradycyjne zabawki. Bałamuccy tracą pracę, a ich zabawki lądują w Muzeum Zabawek. Aby zarobić na podręczniki i utrzymać rodzinę Miłosz zatrudnia się w wytwórni gier jako tester nowej gry komputerowej Animatusa.

Z każdą godziną grania Miłosz coraz bardziej zaniedbuje szkołę i rodziców. Tymczasem do Muzeum Zabawek trafia coraz więcej misiów i lalek porzuconych przez dzieci, które zaczynają cierpieć na tajemniczą chorobę – pixelozę – zmieniającą ludzi w postaci z gry komputerowej. Oddział zabawek z Muzeum wyrusza na ratunek Miłosza i innych dzieci.

Czy zabawkom uda się pokonać Animatusa i oderwać dzieci od gier komputerowych? Czy znajdą lekarstwo na pixelozę? Czy dzieciom są jeszcze potrzebne prawdziwe zabawki?

Czas trwania spektaklu - 1 godz. 10 min. (bez przerwy)
Premiera – 7 marca 2020

Suggestions


"Co zaś do 'wyskoczenia ponad siebie' to kiep jest ten, co do tego nie dąży i gdyby nikt ponad siebie…

Sztuka Sławomira Mrożka, choć napisana prawie 40 lat temu jest wciąż aktualną refleksją nad życiem oderwanym od żywych związków z…

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.